OGÓLNOPLOSKI DZIEŃ GŁOŚNEGO CZYTANIA

29 września obchodzony jest Ogólnopolski Dzień Głośnego Czytania ogłoszony przez Polską Izbę Książki w 2001 r. Dlatego właśnie tego dnia zainaugurowałyśmy program codziennego głośnego czytania dzieciom, bo jest to najlepsza inwestycja w ich rozwój.

Dwie grupy przedszkolne odwiedziły Gminną Bibliotekę, w której p. Monika Rzążewska przywitała dzieci bardzo serdecznie. W kilku słowach opowiedziała przedszkolakom o zbiorach bibliotecznych i zasadach obowiązujących w bibliotece. Ponieważ tego samego dnia wypadała rocznica urodzin Janiny Porazińskiej, p. bibliotekarka przeczytała dzieciom książkę pt. „Szewczyk Dratewka”.

Mamy nadzieję, że przedszkolaki będą często odwiedzały bibliotekę i przyprowadzą do niej swoich rodziców.

L. Wierzbicka
M. Jóźwiuk